© ZOO

Het laat inleveren van gegevens

De inleverdatum voor de aangifte inkomstenbelasting

De normale inleverdatum voor een aangifte inkomstenbelasting is binnen 3 maanden na het kalenderjaar. De aangifte over 2011 moet dus in beginsel vóór 1 april 2012 ingeleverd zijn. Voor zelfstandigen is dat een doorgaans onhaalbare datum. Belastingadviseurs kunnen daarom collectief uitstel vragen voor hun cliënten. Dat doen wij dan ook.

Dat betekent dat de aangiften inkomstenbelasting over 2011 uiterlijk op 1 april 2013 mogen worden ingeleverd. Het overschrijden van deze uitsteltermiijn kan een behoorlijke boete opleveren.

Wij doen ons best de jaarrekeningen en aangiften binnen redelijke tijd te verzorgen. Ons streven is binnen 6 weken gereed te zijn. Eerlijk gezegd halen we dat niet altijd, wanneer we veel opdrachten tegelijk hebben.

De laatste weken vóór de uiterste inleverdatum

Dit probleem van tijdsdruk doet zich heel sterk voor wanneer de inleverdatum nadert. Enkelen van onze cliënten wachten tot het laatste moment om hun boekhouding en overige gegevens in orde te maken. Dat betekent dat we in februari, maart en april zeer veel achterstallig werk te verstouwen krijgen. En dat is nu juist ook de periode dat de 'vroege vogels' bij ons langskomen met hun nieuwe boekhouding.

Dat is erg onbevredigend. We werken in februari, maart en april veel over om alles wat laat binnenkomt af te werken, terwijl we ook aan de verzoeken van vlotte cliënten willen toekomen. Onze angst is dat de kwaliteit van ons werk daaronder gaat lijden. Haast leidt onvermijdelijk tot fouten.

Consequenties

Wanneer we ná 1 februari 2012 nog boekhouding en overige gegevens over het jaar 2010 binnen moeten krijgen, garanderen we niet dat we die hebben afgewerkt vóór 1 april 2012. We doen daar wel ons best voor, maar we laten de vlotte cliënten vóór gaan.

Als we bij het afwerken van deze late aangiften en jaarrekeningen onder stress fouten maken, zullen we er alles aan doen om die te herstellen. Maar we liggen dan niet op onze knieën om excuses te maken.

We doen inmiddels ons best om je aan te moedigen tijdig je gegevens klaar te hebben. Vanaf september gaan we onze cliënten bellen die hun gegevens over het afgelopen jaar nog niet gereed hebben, of zelfs vergeten zijn dat ze daar nog iets aan moesten doen.

De boetes op het overschrijden van de aangiftetermijn

Op te laat inleveren van de aangifte staat een boete van in elk geval € 226 nadat je een aanmaning hebt ontvangen. Deze boete geldt voor een eerste aangifteverzuim. Bij een tweede verzuim wordt die boete € 984. Daarna zelfs maximaal € 4.960.

Voor aangiften vennootschapsbelasting zijn de boetes: eerste keer en tweede keer € 2.460 en daarna € 4.960.

Bovendien krijg je, wanneer je 2 jaar achtereen de aangiftetermijn hebt overschreden geen uitstel van indiening van aangifte meer.

Geen leuk thema! Maar we zijn er liever duidelijk over.

Terug